Karate

 

Hovorí sa,že karate je len jedno. Napriek tomu u nás v klube cvičíme tradičnú a športovú formu. Športová stránka karate zahŕňa športové kumite (súboj na body) a kata (cvičenie foriem). Je vhodná predovšetkým pre deti a mládež. KARATE KLUB FATRA MARTIN je členom Slovenskej spoločnosti tradičného karate a kobudo v rámci ktorej sa naši cvičenci zúčastňujú série podujatí Slovenského pohára v tradičnom karate, turnajov v zahraničí a tí najlepší aj seminárov a súťaží na ostrove Okinawa.

 

 

gallery/karate 012
gallery/karate 003
gallery/karate 018

Tradičná stránka karate je cvičenie na celý život. Cvičenie je zamerané predovšetkým na osobný a osobnostný rozvoj. Mnohý z tých, ktorí cvičili športové karate v mladosti sa ku karate v tradičnej forme vracajú a znovu nachádzajú radosť z cvičenia ako aj partiu dobrých kamarátov.

Rozhovor s pán Eiki Kurashitom, ktorý je jedným z našich Okinawských učiteľov o podstate a význame cvičenia karate.

 

Naši inštruktori pravidelne navštevujú ostrov Okinawa v Japonsku. Trénujú tam pod dohľadom starých okinawských učiteľov školy Goju-ryu. Z nich všetkých je asi najvýznamnejšími osobnosťami sú páni Seitoku Matayoshi, Choyu Kiyuna a Eiki Kurashita, všetci nositelia 10. danu v karate.